Герби, плакетки, подяки, нагороди сувенірні

Металеві дипломи, сертифікати / Дипломи та сертифікати ГРАВЕРТОН / Герби, плакетки, нагороди сувенірні


З енциклопедії «Вікіпедія»:

Герб (польск. herb від йому. Erbe - спадок) - емблема, відмітний знак, що передається у спадок, на якому зображуються предмети, які символізують власника герба (людину, стан, рід, місто, країну і тому подібне). Вивченням гербів займається геральдика. Продовження тексту…

Герби, зазвичай, складаються з наступних елементів: щиту, шолому, шару (шлемове покривало, порване в клапті. Зазвичай, має верхню сторону в колір головної фініфті герба, а підкладку – в колір головного металу.), корони, нашоломника, щитотримача (зображення людей, алегоричних фігур або "геральдичних звірів", що стоять на задніх лапах), мантії та девізу.

Плакета (плакет, плакетка від фр. plaquette - дощечка) - пам'ятна або декоративна медаль, що має форму багатокутника (з чотирма кутами та більше). Плакетки чеканяться в сувенірних цілях і для прикраси. Виготовлення плакеок почалося в епоху Відродження.

Значними витворами плакетного мистецтва є плакетки, виготовлені французьким модельєром Оскаром Рот: плакета з портретом Луї Пастера (1892 рік) і плакетка, приурочена до похоронів четвертого президента Третьої французької республіки Саджай Карно (1894 рік). Німецькими нумізматами Марком Бернхартом і Георгом Хабихом видавався журнал "Archiv für Medaillen - und Plakettenkunde", присвячений медалям та плакеткам.

Якісне виготовлення, ручне доопрацювання деталей. Герби, плакетки та нагороди сувенірні виготовляються з металу та кріпляться на дерев'яну основу. Вироби можуть складатися з декількох деталей та містити в собі різні технології виробництва, такі як хімічне гравірування, литво, фрезерування. Герби, плакетки і нагороди сувенірні фарбуються високоякісними емалями та можуть бути тонованими спеціальним лаком. Покриття металу – гальванічне золото або нікель.