Брелоки або брелки

Брелок металевий цінному співробітниковіВсе життя складається з дрібниць і з цим важко посперечатися. Адже якщо тільки задуматися, яким би нудним був побут, якби в ньому були відсутні такі дрібні, але незамінні речі як брелки для ключів, різні підвіски, дрібні прикраси для сумок, телефонів, флешок і т.д. Тим більше кожна така штучка, на перший погляд здається незначною, може грати певну роль в житті свого власника, і навіть багато чого розповісти про нього.

Історія появи брелків

Не багато хто знає, що брелоки та брелки з'явилися ще в середньовіччі. Тоді вони представляли собою маленькі монетки, які знатні вельможі вішали на ланцюжки і скрізь ходили з ними. У ті часи це був своєрідний відмітний знак.

Пізніше роль брелків стала більш значною і вже несла в собі сенс показати перевагу свого володаря. Їх стали робити з дорогоцінних металів і прикрашати різними гравіруваннями і камінням. Примітно, що якщо раніше такі металеві брелки носили представники привілейованої знаті обох статей, то з середини 18 століття це стало доступним тільки для чоловіків багатого аристократичного стану. В цей же час починає складатися особлива культура носіння таких виробів.

Оскільки у вільному продажу вони були відсутні, то виготовлялися брелки на замовлення переважно із золота, декорувалися слоновою кісткою і дорогоцінним камінням та носилися своїми власниками на ланцюжку. Чим більше брелоків було на ланцюжку, тим більше враження справляв їх власник на оточуючих . У ті часи такі брелоки або брелки представляли собою унікальні, вражаючі своєю витонченістю мініатюрні штучки химерних форм, головною рисою яких була ексклюзивність. Зустріти два однакових брелка було важко, якщо тільки вони не були відмітним знаком представників певного клубу.

З середини 19 століття брелоки та брелки помітно втрачають свою актуальність. Їх кількість скорочується до декількох штук, і вони більше не відіграють такої значної ролі в іміджі аристократів. З цього часу брелоки починають виконувати дещо іншу функцію, а саме спосіб з'єднання ключів, нині найчастіше вони використовують саме з цією метою. В даний час звичайні брелоки для ключів можна купити в будь-якому кіоску канцелярських товарів або книжковому магазині.

Брелок металевий з лінзою у формі ЯблукаА ось вже з другої половини минулого століття популярність брелків починає знову набирати силу. Багато в чому це обумовлено появою модифікованих моделей, які почали поєднувати в собі різні потрібні в побуті дрібниці, такі як, ліхтарики, відкривачки для пляшок, запальнички, мініатюрні ручки і інш. Особливої актуальності почала набувати така послуга як брелки на замовлення.

Але справжнього апогею виготовлення і продаж брелоків досягла з появою стільникових телефонів. Тепер вони грають роль не просто симпатичної дрібниці, а стали стильним аксесуаром.

Брелки та їх роль в житті сучасної людини

Продаж брелоків в даний час являє собою досить цікаву нішу для розвитку власної справи. У силу цього підприємливі люди не обходять увагою можливість організації бізнесу з виготовлення подібних виробів. І цілком природно, що для успішного розвитку подібного підприємства необхідно запропонувати сучасному покупцеві щось більше, ніж просту дрібничку на колечко. Цим і пояснюється широкий асортимент сучасного ринку. Прості металеві брелоки можна купити де завгодно, а ось придбати дійсно незвичайну витончену річ не так-то просто.

Зараз брелоки та брелки набувають все нові функції і часто використовуються різними компаніями в якості рекламної продукції. При цьому треба зауважити, що така реклама досить ефективна. Головне при виборі брелока - приділити особливу увагу його дизайну. Брелки, які доставляють, наприклад, до Києва, мають величезний асортимент. При цьому залежно від призначення самого брелока можна замовити його виготовлення на замовлення або купити вже готові моделі в магазині брелоків. У рекламних цілях широке застосування знайшли акрилові брелоки або брелоки, декоровані поліграфічною вставкою. В силу своєї доступної ціни вони активно застосовуються в різних рекламних акціях, презентаціях, в якості додаткового сувеніра до різних товарів і т.д. Купівля таких брелоків оптом широко поширена у виробників найрізноманітнішої продукції.

Для сучасної людини особливе значення має стиль. А в ньому, як відомо, кожна дрібниця, повинна гармонійно доповнювати загальний вигляд. І це стосується абсолютно всього, в тому числі і брелків. Цілком природно, що та продукція, яка знаходиться у вільному роздрібному продажі, навряд чи зможе задовольнити витончений естетичний смак. Як правило, такі брелоки або брелки не відрізняються оригінальністю і є найпростішою комбінацією металу і пластика. Цей факт безпосереднім чином позначається на їх низьку вартість, і купити брелоки та брелки такого типу можна в будь-якому кіоску. Тому останнім часом, як з боку різних організацій, так і індивідуальних покупців, спостерігається тенденція придбати брелоки на замовлення. Звичайні брелоки або брелки в даний час активно витісняються досконалішими моделями, як з точки зору дизайну, так і функціональності.

Брелок металевий - NZ GroupПереважно великим попитом користуються брелоки або брелки два в одному. Це всім відомі брелоки з ліхтариками, відкривачками і іншими потрібними дрібницями. І це не дивно, оскільки у наш динамічний час саме функціональності речей приділяється величезна увага. Завжди приємно, коли звичайні на перший погляд брелки для ключів мають більш широкі можливості використання.

Як вже було відмічено раніше, існує величезна кількість різновидів брелоків. Причому використання кожного з них має свої нюанси. Так, ділові люди, які приділяють важливе значення своєму стилю, найчастіше воліють штамповані або литі металеві брелки. Вони також користуються актуальністю в корпоративному середовищі. Є деякі відмінності між технологіями їх виготовлення.

Литі брелоки та брелки відносяться до виробів класу VIP, оскільки їх виробництво - це багатоступінчастий і досить тривалий процес. Їх вигідним відмінністю є презентабельний і солідний зовнішній вигляд. Вони можуть бути виконані з дорогоцінних металів і інкрустовані каменями або слоновою кісткою. Природно, що ціна на брелоки або брелки такого типу досить висока, з чого випливає, що їх виготовлення здійсненно тільки за індивідуальними замовленнями і в обмеженій кількості.

Більш доступною альтернативою технології лиття є виготовлення металевих брелоків шляхом штампування (карбування). Цей спосіб активно застосовується при виготовленні продукції великими тиражами і подальшої реалізації брелків оптом. Їх перевагою порівняно з іншими, наприклад пластиковими моделями, є стильний зовнішній вигляд і тривалий термін служби. Найчастіше при замовленні брелків корпоративного призначення замовники звертають свою увагу саме на штампування.

Особливою різновидом є брелоки або брелоки з пластизолі, в основі яких лежить гума. Цей матеріал наділяє виріб якісно новими властивостями, серед яких можна виділити еластичність, м'яку, приємну на дотик поверхню і широкі можливості декорування. З цього матеріалу можна виготовити брелок будь-якої форми і розміру, при цьому він може бути виконаний у будь-якій кольоровій гамі і мати будь-яке зображення. Купити брелоки та брелки з пластизолі можна в компаніях, що спеціалізуються на виготовленні та продажу сувенірної продукції.

Отже, всі перераховані вище вироби можна віднести до категорії брелоки оптом. Будь-які, навіть VIP брелки можна замовити, нехай навіть і обмеженим тиражем. Але не можна обійти увагою ексклюзивні авторські речі, серед яких брелки також займають своє почесне місце, хоча треба сказати, що користуються вони меншою популярністю. Такі брелоки оптом не продаються.

Брелок з поворотним кільцемАвторські брелки, як правило, виготовляються виключно вручну. При цьому вони можуть мати найрізноманітніше виконання, починаючи від вітіюватого бісерного плетіння в поєднанні з намистинами різного розміру, і закінчуючи гравіюванням по дереву в комбінації з натуральної або штучною шкірою. Варіантів безліч, але такий брелок завжди буде в єдиному екземплярі, що зробить його ексклюзивність незаперечною перевагою. Єдиним ускладненням при бажанні замовити брелки даного типу може стати пошук майстра. Хоча і це, загалом, не проблема. У будь-якій професійній компанії з виготовлення сувенірної продукції замовнику готові запропонувати масу самих незвичайних варіантів, серед яких потенційний покупець може вибрати для себе прийнятну альтернативу.

Приміром, асортимент брелоків у Києві здатен задовольнити запити будь-якого, навіть самого вимогливого клієнта. Тут можна знайти брелки не тільки стандартних моделей, а й здійснити замовлення брелків рекламного характеру, виробів корпоративної тематики, унікальних подарункових брелоків і т.д.

На кінець хотілося б сказати пару слів про такий нового різновиду як брелки для телефонів. Їх головною відмінністю від традиційних моделей є наявність у них замість звичного колечка тонкого міцного шнурка, за допомогою якого брелок кріпиться до спеціальної петельки на телефоні. Придбання таких штучок можливо як оптом, так і на замовлення. Причому в більшості випадків навіть немає необхідності вдаватися до індивідуальних замовлень, тому що будь-який магазин брелоків, як правило, має величезний вибір витончених виробів для прикраси телефонів.

Ціна на брелки дуже різна, і природно, що чим складніше процес виготовлення, оригінальніше зовнішній вигляд і якісніше використовувані в його виготовленні матеріали, тим дорожче буде виріб. У будь-якому випадку все залежить від мети, для якої буде служити брелок. Наприклад, якщо знадобилися брелки для ключів від дачі, гаража і сараю, то, природно, можна обмежитися скромними непомітними штучками. А в інших випадках, щоб брелок привертав увагу, варто віддати перевагу більш вишуканим моделям. Адже стиль складається саме з дрібниць, тому не варто ними нехтувати. Купити брелки зараз не складає труднощів, найголовніше, щоб ці речі володіли своєю родзинкою.

07.10.2013                                                                                                                                  Т.М.