Технології виготовлення сувенірної продукції

Ми використовуємо у виробництві продукції різні технології. При виготовленні сувенірної продукції багато що залежить від виду виробу, ідеї і тиражу. Технології, які застосовують, максимально дозволяють втілити розроблений художником-дизайнером макет в металі. Сувенірна продукція має достатньо широкий вибір, тому технології, які використовують при виготовленні, такі різні.

Карбування…

Хімічне гравірування…

Литво…

Полімерне покриття…

Деколь…

ГРАВЕРТОН…

Холодне вальцювання…

Лазерна порізка...

 

Штамповка (чеканка)Технологія штампування

Даний метод дозволяє проводити тривимірні рельєфні вироби та є економічним при великих тиражах (від 2000 та більше). При малих тиражах на ціну виробів лягає висока вартість оснастки, а тривалий процес її виготовлення, збільшує терміни виконання замовлення. Використовується дана технологія, в основному, при виготовленні нагрудних знаків, медалей, тривимірних значків.

На початку процесу виготовлення в спеціальній комп'ютерній програмі робиться точне тривимірний ескіз виробу, після чого інформація передається на спеціальний фрезерний верстат, який вирізає модель. Далі модель при необхідності допрацьовує вручну гравер, після чого з неї робиться оснастка. Потім вироби чеканяться на потужному пресі з подальшою ручною обробкою і доведенням. При штампуванні, в основному, використовуються такі метали як: мідь, латунь та алюміній.

 

Хімічне гравіювання 

Технологія фотогравірування

Самий розповсюджений метод виготовлення виробів. Переваги даної технології: швидкість у виготовленні та невисока ціна при малих і середніх тиражах. Виріб має всього два рівні, але при цьому з високою точністю передаються лінії та тексти ескізу. Мінімальна товщина ліній може досягати 0,15мм. При виготовленні на метал фотографічним методом переноситься зображення. Далі на металі (звичайно це різні марки латуні) витравляється спеціальними розчинами поглиблення, яке в точності відповідає малюнку. На наступному етапі з готових пластин на пресі обсікають вироби потрібної форми.

Лиття 

Технологія лиття

Даний метод робить можливим виготовлення виробів високої складності з хорошим опрацьовуванням деталей, оскільки ця технологія використовується в ювелірному виробництві. Але лиття це трудомісткий, тривалий і дорогий процес, особливо при великих тиражах.

Короткий опис технології: на початку вирізується точна модель виробу, далі з неї виготовляються форми для литва з матеріалу схожого на гіпс. Потім у форми заливається метал, і після охолодження, вони розбираються, а готові вироби піддаються ручному доопрацюванню. При виготовленні складних виробів можуть застосовуватися одночасно різні технології, залежно від ескізу та побажання замовника.

Полімерне покриття (заливка)

Полімерна заливка

Дана технологія дозволяє проводити будь-які тиражі, як і дуже маленькі, так і мільйонні за оперативні терміни. Завдяки своїм оптичним характеристикам, смола після застигання утворює своєрідну лінзу, що здорово збільшує зображення, при цьому кольори стають більш насиченими та яскравими.

Технічні характеристики об'ємної наклейки:
* Термічна стійкість в діапазоні температур від -40С до +80С.
* Стійкість до хімічних і механічних дій.
* Здатність до самовідновлення після механічного пошкодження (подряпини, вм'ятини).
* Захист зображення від вигорання.
* Міцно тримається на поверхні виробу.

Полімерна смола точно дозується на вирізану потрібних розмірів і форм поліграфію або на металевих основах. Далі протягом 24 годин йде процес полімеризації в сушильних шафах.

Деколь – високотемпературне випалення

Деколь

Є найбільш популярною при нанесенні зображення на різну форму посуду (скло, кераміка, фарфор). Заздалегідь надрукована перекладна картинка переноситься на поверхню виробу. Далі відбувається випалення в муфельній печі від +560 до +800 градусів залежно від виду матеріалу, з якого зроблений посуд і типів фарб, які використовують в наклейці. Після набору необхідної температури і її витримки, піч переходить в режим охолодження. Після охолоджування печі готові вироби можна виймати. Отримане таким методом зображення стійке до хімічних і механічних дій, а також зберігає початкову яскравість квітів при інтенсивній експлуатації довгий час.

ГРАВЕРТОН


ГРАВЕРТОН

Найбільш широко поширеним видом сублімаційного перенесення є метод перенесення зображення на спеціально підготовленні металеві пластини - гравертон.  У цій технології друк відбувається на простому папері, а  основним компонентом є спеціальний тонер, призначений для роботи в лазерних принтерах, такої відомої фірми  як Hewlett-Packard. Картридж з тоне ром ГРАВЕРТОН легко та швидко замінюється, що дозволяє використовувати принтер як універсальний. Як і для інших термо трансферних технологій для переносу тонера гравертон на металеві пластини використовується термо трансферний прес. Металеві пластини фірми гравертон мають спеціальну поверхню, що сприяє впаюванню тонера у верхній шар пластини и перенесенню будь-якої графічної чи текстової інформації. При цьому захищати переведене на метал зображення ніяк не потрібно, оскільки частки тонера вже знаходяться в структурі металу.

Холодне вальцювання


Холодне вальцювання

Один із самих швидких і недорогих методів виготовлення значків. Заздалегідь надрукована і вирізана під потрібний розмір поліграфія закладається разом із захисною плівкою, верхньою і нижньою частиною значка у вальцювальний прес. Далі відбувається процес холодного вальцювання, і виріб готовий.

Лазерна порізка, фрезерування

Лазерна порізка здійснюється шляхом наскрізного пропалювання листових металів променем лазера. Така технологія має ряд очевидних переваг перед багатьма іншими способами розкрою:
- відсутність механічного контакту дозволяє обробляти крихкі матеріали;
- обробці піддаються матеріали з твердих сплавів;
- можлива високошвидкісна різка тонколистової сталі;
- при випуску невеликих партій продукції доцільніше провести лазерний розкрій матеріалу, ніж виготовляти для цього дорогі прес-форми або форми для лиття;
- для автоматичного розкрою матеріалу досить підготувати файл малюнка в будь-якій креслярській програмі та перенести файл на комп'ютер установки, яка витримає похибки в дуже малих величинах.

Фрезерування (фрезерна обробка) - це процес механічної обробки, при якому ріжучий інструмент здійснює обертальний рух, а оброблювана заготовка – поступальний.