Брелоки, виготовлення брелоків

 Брелоки  \ Брелоки металеві \ Брелоки з поворотним кільцем


БрелокиМеталеві брелокиБрелоки з поворотним кільцем


Зараз вже важко уявити собі людину у якого хоч раз в житті не скористалася б брелоком. Маленькі, компактні, практичні брелоки допомагають нам берегти свої ключі від втрати. Сьогодні вони стали багатофункціональними, так можуть бути і тримачем для ключів, відкривачкою, ліхтариком, флешкою​​, та багато чим ще!

Історія брелока починається ще в часів середньовічної Європи. Знатні городяни підвішували на пояс ланцюжки з нанизаними на них монетами. Пізніше замість монет почали використовувати круглі пластинки металу, на яких красувалися герби та емблеми роду або ж держави. Носити брелоки було модно та престижно, та було підтвердженням хорошого смаку. А з 18 століття брелоки настільки увійшли в моду, що їх почали носити цілими зв'язками, штук по десять на ланцюжку. Але вже в наступному столітті ця тенденція стала знижуватися і кількість брелоків обмежилося до 2-3 штук. Вони прикрашали велично і помпезно, немов наряджали самого короля - дорогоцінними каменями, золотом, слоновою кісткою. Однак і це пройшло з часом, поступаючись місцем суто утилітарної функції - їх стали носити тільки в якості підвіски для ключів. Пізніше їх почали застосовувати в якості талісманів і амулетів. Брелоки стали робити у вигляді якихось незвичайних символів, знаків зодіаку. Все це знову зробило їх популярними.

Литий брелокОкремо варто відзначити брелоки країн східного сонця, які вони називають по-своєму - нецке. Нецке - це японські різьблені брелоки, які є одним з видів декоративного мистецтва. Спочатку вони використовувалися, головним чином, в одязі, прикрашаючи її і служачи противагою. Це відбувалося тому, що традиційно кімоно шили без кишень і всі речі, потрібні людині, він підвішував на пояс. До них кріпилися і брелоки. Предки нецке існували у різних народностей, які носили одяг без кишень, але з поясом.

Найбільш ранні прототипи нецке з'явилися ще до нашої ери в Китаї, але тільки в сімнадцятому столітті вони набули вигляду прекрасної витонченої скульптури. Перші брелоки вирізалися із щільних сортів дерев, але в період масового захоплення вони могли виготовлятися майже з чого завгодно. Незвичайною трансформації вони піддалися в сімнадцятому столітті, коли уряд Японії заборонило вільнодумство і ввели стандарт на одяг та інші речі. На щастя, це не торкнулося брелоків, і люди носили їх у великих кількостях, що б відрізняться один від одного аксесуарами, при цьому не побоюючись покарання.

Травлений брелокТак з'явилася культура виготовлення та носіння нецке. Зараз у такому атрибуті одягу немає необхідності, але мистецтво вирізати брелоки збереглося. І тих, хто домігся майстерності в цьому, цінують дуже високо, його роботи купують на аукціонах США і Європи.

Зараз же ці вироби з'єднують з іншими функціональними предметами, необхідними в побуті. Наприклад, особливою популярністю користуються брелоки-флешки, тому як у всіх нині є комп'ютери або ноутбуки. Брелоки-флешки зручні, адже вони не займуть багато місця і завжди можуть поміститися навіть у найменшу сумочку. Або ж такий варіант - брелоки-відкривачки. Вони особливо корисні тим, що збираючись на пікнік або в поїздку, люди, як правило, забувають взяти з собою те, чим можуть відкрити, в такому випадку цей функціональний предмет завжди під рукою.

Металеві брелокиТакож брелоки знайшли попит як сувеніри з далеких країн. Вони можуть мати зображення Вашого готелю, пляжного узбережжя, або ж самі бути у формі, скажімо, Ейфелевої вежі. Такі брелоки завжди приємно носити самому, згадуючи про добре проведений час, і подарувати другу, який буде радий, що в подорожі Ви не забули про нього. Їх можна побачити у великих кількостях на курорті, адже всі розваги і чудасії створені спеціально для туристів, які хочуть привезти з собою цікавий сувенір на згадку про проведений час. Також слід відзначити і етнічні брелоки, тобто ті, які виробляються вручну місцевими жителями. Це дуже цікаві сувеніри і виглядають набагато багатше і цікавіше, ніж звичайні масові вироби. Вони зберігають історію народу і його унікальні особливості і, немов наповнені диханням минулого, яке пронизує кожну деталь. В основному, вони несуть функцію талісманів, оскільки виготовлені вручну, цілком реально володіють певною силою. Як правило, брелоки такого роду роблять з натуральних матеріалів - кокосового горіха, кори дерев, шкур тварин, черепашок, пір'я та іншого. Тому вони користуються неймовірним попитом серед туристів, адже їх так приємно тримати в руках.

Брелоки з поворотним кільцемЩе один популярний різновид брелка призначений для носіння на мобільному телефоні. Так як телефони нині є у всіх, люди хочуть виділитися і вішають на них незвичайні брелоки, які виблискують кристалами "Swarovski" або виконані в якийсь химерної формі.

БрелокОднією з можливостей використовувати брелоки є, звичайно ж, подарунок. Тому що дуже важко вибрати те, що було б необхідно людині, і особливо, якщо ця людина Вам мало знайома. Для такого випадку чудово підходять брелоки, так як вони бувають настільки різноманітні, як і люди. Наприклад, можна придбати брелок-компас. Такий сувенір підійде і в походах, і в буденності. Їх можна використовувати в мистецтві Фен-шуй, вибираючи свої позитивні напрями сторін світу для роботи, відпочинку, сну і іншого. Досить просто прийти в Вашу кімнату і, тримаючи в руках брелоки-компаси, відзначити для себе правильно чи не правильно стоять Ваші предмети інтер'єру.

Повернутися назад


Читайте також:

Виготовлення брелоків